SLEZSKÉ KOPAČKY 2020

SLEZSKÉ KOPAČKY 2020

mezinárodní parašutistická soutěž v přesnosti přistání

38. ročník mezinárodní parašutistické soutěže v přesnosti přistání družstev i jednotlivců „Slezské kopačky“, které konaly o víkendu 8.8. - 9.8.2020 u nás na letišti v Zábřehu u Dolního Benešova, je za námi.

V letošním roce se této mezinárodní soutěže zúčastnilo celkem 33 závodníků. Velkým přínosem byla opět účast polských parašutistů.

I v letošním roce nás počasí opět trochu potrápilo. Vítr se během dne pohyboval na hranici a muselo se hezkou chvíli čekat až se umoudří a opět nám dovolí v soutěži pokračovat.

Družstva provedla celkem 4 kola. Vítězem soutěže družstev se stalo polské družstvo WAVEL KRAKOW ve složení Wiktor Krol, Robert Krawczak a Jan Mach, na druhém místě skončilo družstvo SUPI ve složení Rostislav Salamon, Tomáš Bumba a Pavel Nytra a na třetím místě se umístilo družstvo OLOMOUC ve složení Jan Kopřiva, Karel Štencl a Zdeněk Jentsche.

Soutěž jednotlivců probíhala vyřazovacím způsobem – tzv. pavoukem. Postoupilo do ní nejlepších 24 závodníků, kteří se rozdělili do dvojic způsobem 1-24, 2-23, 3-22 atd. Do 2. kola postoupili vždy vítězové daných dvojic, kteří se opět rozdělili do nových dvojic a soutěžili mezi sebou. Vyřazovacím způsobem postoupilo do semifinále 6 závodníků a na 3 vítěze daných dvojic čekalo velké finále. Celkovým vítězem 38. ročníku Slezských kopaček 2020 se stal Wiktor Krol z Polska,na druhém místě skončil Jan Mach z Polska a na třetím místě Edward Wejksznia rovněž z Polska.

Létalo se dvěma výsadkovými letouny L-60 brygadýr a C-182 cessna a soutěž skončila v během nedělního dopoledne. Myslím, že spokojenost byla na straně závodníků, na straně rozhodčích i na straně pořadatelů.

 

Tímto děkujeme všem závodníkům a rozhodčím za skvělou sportovní atmosféru, a samozřejmě i všem, kteří se na organizování soutěže podíleli. V nemalé míře i našim skvělým pilotům.

 

Děkujeme také našim sponzorům za krásné ceny pro závodníky

        

REVI (dvouměsíčník o letadlech a letcích), pilot PETR POLÁČEK, akrobatický pilot PETR KOUŘIL,

za pizzu a CUKRÁŘSTVÍ MADEL za zákusky pro závodníky.

 

Těšíme se na viděnou v příštím roce.

 

Hana Babišová

paraodbor Slezského aeroklubu Zábřeh

 

     


 

 

 

 

FreshJoomlaTemplates.com
Monday the 29th. Webadmin Hana 2022