SLEZSKÉ KOPAČKY 2015

O víkendu 6.6. - 7.6.2015 se u nás na letišti v Zábřehu u Dolního Benešova konal již 33. ročník mezinárodní parašutistické soutěže v přesnosti přistání družstev i jednotlivců Slezské kopačky“. Slezské kopačky jsou zařazeny do Moravského poháru a jsou jeho úvodní soutěží. Soutěž probíhala za podpory města Dolního Benešova a v tomto roce se soutěže zúčastnilo 24 závodníků. Sešli se parašutisté nejen z okolních aeroklubů, ale i závodníci z Polska. Počasí bylo tentokrát opravdu nádherné a velice slunečné.

Slezské kopačky - přesnost přistání

Družstva provedla 4 kola. Vítězem se stalo polské družstvo LUBIN ve složení Andrzej Nalepa, Roman Wejksznia a Edvard Wejksznia, na druhém místě skončilo družstvo OLOMOUC ve složení Vladislav Říha, Jaromír Říha a Karel Štencl a na třetím místě se umístilo družstvo SUPI ve složení Rosťa Salamon, Tomáš Bumba a Pavel Nytra.

Soutěž jednotlivců probíhala vyřazovacím způsobem – tzv. pavoukem. Postoupilo do ní všech 24 závodníků, kteří se rozdělili do dvojic způsobem 1-24, 2-23, 3-22 atd. Do 2. kola postoupili vždy vítězové daných dvojic, kteří se opět rozdělili do nových dvojic a soutěžili mezi sebou. Vyřazovacím způsobem postoupilo do semifinále 6 závodníků a na 3 vítěze daných dvojic čekalo velké finále. Vítězem 33. ročníku Slezských kopaček 2015 se stal Edvard Wejksznia z Polska,na druhém místě skončil Tomáš Bumba z paraklubu Ostrava a na třetím místě Andrzej Nalepa rovněž z Polska. V soutěži kadetů (skokani do 400 seskoků) se na prvních třech místech umístili Petr Nytra, Petr Hlaviczka a Marek Schachl z domácího zábřežského družstva.

Létalo se výsadkovým letounem L-60 brygadýr  a soutěž skončila v sobotu k večeru. Myslím, že spokojenost byla na straně závodníků, na straně rozhodčích i na straně pořadatelů.

Děkujeme všem závodníkům a rozhodčím za skvělou sportovní atmosféru, a samozřejmě i všem, kteří se na organizování soutěže podíleli. V nemalé míře i našemu skvělému pilotovi Tomovi, který létal téměř bez přestávky od rána do večera.

Touto cestou bychom chtěli také poděkovat městu Dolní Benešov za finanční podporu této soutěže, a našim sponzorům (HURRICANE FACTORY, masokombinátu MK Klemens a firmě MarS a.s.), kteří věnovali do soutěže nádherné ceny.