SLEZSKÉ KOPAČKY 2014

O víkendu 7.6. - 8.6.2014 se na letišti v Zábřehu u Dolního Benešova konal již 32. ročník soutěže v přesnosti přistání družstev i jednotlivců SLEZSKÉ KOPAČKY 2014. Slezské kopačky jsou zařazeny do Moravského poháru, jsou jeho úvodní soutěží a v tomto roce se soutěže zúčastnilo 30 závodníků.

Slezské kopačky - soutěž v přesnosti přistání

Počasí bylo opravdu nádherné a slunce svítilo po celé dva dny. Sportovci se sešli nejen z okolních aeroklubů, ale přijeli závodníci i z Polska, nebo ze vzdáleného Liberce.  

Družstva provedla 4 kola a vítězem se stalo polské družstvo POPS ve složení Andrzej Nalepa, Roman Wejksznia a Edward Wejksznia, na druhém místě skončilo družstvo SUPI ve složení Rosťa Salamon, Tomáš Bumba a Jaromír Říha a na třetím místě se umístilo družstvo HOLKY ve složení Lenka Vašková, Andrea Funková a Mirka Vraná.

Slezské kopačky - soutěž v přesnosti přistání

Soutěž jednotlivců probíhala vyřazovacím způsobem. Postoupilo do ní 24 nejlépe umístěných závodníků ze soutěže družstev, kteří se rozdělili do dvojic způsobem 1-24, 2-23, 3-22 atd. Do 2. kola postoupili vždy vítězové daných dvojic, kteří se opět rozdělili do nových dvojic a soutěžili mezi sebou. Vyřazovacím způsobem postoupilo do semifinále 6 závodníků a na 3 vítěze daných dvojic čekalo velké finále. Vítězem 32. ročníku Slezských kopaček 2014 se stal Andrzej Nalepa z Polska, na druhém místě skončila Lenka Vašková z paraklubu Hranice a na třetím místě Vladislav Říha z Hanáckého paraklubu Olomouc.

Slezské kopačky - soutěž v přesnosti přistání

V soutěži kadetů (skokani do 400 seskoků) se na prvních třech místech umístili junioři z reprezentace (z DUKLY), na prvním místě Petr Chládek, na druhém místě Tomáš Perdula a na třetím místě Jindra Štefek.

Létalo se letounem L-60 a soutěž skončila v pozdní sobotní odpoledne, dalo by se říci až večer.  Spokojenost byla na straně závodníků, na straně rozhodčích i na straně pořadatelů. Touto cestou bych chtěla poděkovat všem závodníkům, kteří této soutěže letos zúčastnili, všem rozhodčím a samozřejmě i všem, kteří se na organizování soutěže Slezských kopaček podíleli.

Slezské kopačky - soutěž v přesnosti přistání

Těšíme se na viděnou v příštím roce.

Více fotek najdete v naší fotogalerii !

FreshJoomlaTemplates.com
Monday the 5th. Webadmin Hana 2022