Slezské kopačky 2013

 

O víkendu 1.6.-2.6. se konal na letišti v Dolním Benešově - Zábřehu již 31.ročník soutěže v přesnosti přistání jednotlivců a družstev „SLEZSKÉ KOPAČKY 2013“.  

Slezské kopačky 2013  Slezské kopačky 2013 Slezské kopačky 2013

Soutěž je rovněž zařazena do Moravského poháru a letos se jí zúčastnilo 18 závodníků.

V pátek probíhaly tréninkové seskoky a vydařilo se nádherné počasí, za to v sobotu jsme se probudili do deštivého rána. Nakonec se počasí umoudřilo a v sobotu jsme odskákali všech 5 kol soutěže družstev. I když mnozí z nás museli snést pár kapek. Vítězem se stalo družstvo SUPI ve složení – Rostislav Salamon, Pavel Nytra a Jaromír Říha. Na druhém místě skončilo družstvo OLOMOUC 1 ve složení Vladislav Říha, Pavel Obšil a Karel Štencl a na třetím místě družstvo MIX ve složení Jana Šneiderová, Ladislav Puchýř a Martin Horák.

Slezské kopačky 2013

Soutěž jednotlivců probíhala vyřazovacím způsobem tzv. pavoukem v neděli, kdy se 12 nejlépe umístěných závodníků rozdělilo do dvojic způsobem 1-12, 2-11, 3-10 atd. a z dvojice postoupil vždy ten lepší. Postupující se znovu rozdělili do dvojic, takže šanci na výhru měli v této soutěži opravdu všichni. Finále bylo opravdu napínavé a celkovým vítězem se v letošním roce stala Jana Šneiderová z aeroklubu Jihlava, na druhém místě skončil Jan Kopřiva z paraklubu Olomouc a na třetím místě se umístil Karel Štencl, rovněž z paraklubu Olomouc.

Slezské kopačky 2013  Slezské kopačky 2013  Slezské kopačky 2013

V kategorii kadet - do 400 seskoků se na prvním místě umístil Petr Brna z paraklubu Ostrava a na druhém místě Marek Schachl z našeho Slezského aeroklubu Zábřeh.

Děkujeme všem závodníkům za příjemnou atmosféru, rozhodčím i všem, kteří se podíleli na organizování závodů a těšíme se opět příští rok!

Více fotek naleznete v galerii!

FreshJoomlaTemplates.com
Monday the 29th. Webadmin Hana 2016